top of page

 

מהו דיבייט?

דיבייט הוא ספורט אינטלקטואלי בו אנשים מתחרים ביכולתם לטעון ולשכנע בכל נושא נתון. פורמט המשחק פותח בקיימברידג' במאה ה-18 ומשמש עד היום כבסיס להתנהלות הפרלמנט הבריטי. הדיבייט מחדד את יכולות הזיהוי, ההגדרה והניתוח הרציונליים וההיררכיים של טענות ועמדות במטרה להביא עמדה למיצוי והצגה מיטבית בזמן קצר. (בעברית ובאנגלית). בעוד שעד כה, ההזדמנות להשתתף בדיון הייתה שמורה רק לחברים במסגרות אקדמיות – לא עוד! אנו רואים את הערך של הדיבייט כחשוב מכדי להגבילו לקבוצה קטנה, ומזמינים אתכם להיות חלק מהחוויה והתהליך ההכשרתי במסגרת מועדון המיוסד על ערכי החירות, היזמות ויצירת הערך.

 

על המועדון / מה אנחנו מציעים?

הכשרה הכוללת: מבנה נאום, בחירת ובניית טיעונים, שרשור לוגי, הפרכות והתמודדות עם הטיעוני הנגד. תרגול מעשי והתנסות (בין אם כדובר או כשופט) בסיבוב דיבייט בכל מפגש, וקבלת פידבק מיידי על הביצועים – החל מהשבוע הראשון! מדריכים ושופטים מהמנוסים והטובים בתחום הדיבייט, בעלי שלל תארים מהארץ ומהעולם.

 

למה כדאי לי?

 

ברמה האישית

 

הדיבייט מעניק בצורה מאוד חדה כישורי חשיבה והגדרה, הבעה, עמידה מול קהל, יכולת ניתוח לוגית וביקורתית – וכל זאת בדרך מהנה, חוויתית ועם פידבק מיידי ואפשרות לשיפור משבוע לשבוע – כישורים שיעזרו בכל תחום בחיים

הזדמנות לדון ולנתח לעומקן סוגיות מרכזיות בעלות נגיעה לחירות הפרט וכלכלה חופשית הנוגעות לחיים של כולנו במסגרת בעלת תרבות דיון, שלא נגררת לפופוליזם.

 

ברמה החברתית

כלים מעשיים להפצת רעיונות ליברליים, שיעזרו לכם לא רק להישמע, אלא להצליח בויכוח. 

מקום להיפגש ולהתגבש עם אנשים מחויבים למטרה, מעניינים ומתעניינים כמוכם.

הרחבת הדעת תוך עימות, וחשיפה למגוון נושאים לדיון, טיעונים, דרכי חשיבה ובניית טיעון.

אפשרות להיות לא רק בקיא בתיאוריות, אלא שגריר פוטנציאלי שלהן במציאות

מתכונת:

פגישה שבועית בת 4 שעות אקדמאיות הכוללת הדרכה ותרגול במתחם WeWork ומרכז איין ראנד - המציע חדרי ישיבות וכן כיבוד ושתייה - מעל שרונה מרקט ת"א. אפשרות להשתתפות בתחרויות, הופעות באירועי דיבייט ראווה ולהדרכות נוספות למעוניינים. 

 

 

עלות: 2000 ש"ח לקורס מלא (לימוד תאורטי + תרגול) בהם נעסוק בהוראה אינטנסיבית של עקרונות הדיבייט על ידי מרצים מן השורה הראשונה בישראל ונרכוש כלים, לאחר תקופת ההכשרה תרד העלות השוטפת של חברות במועדון ל- 100 ש"ח למפגש תרגול ותינתן גם גמישות גדולה יותר בהגעה למפגשים ולאירועי המועדון. מרכז איין ראנד מציע גם אפשרות לקבלת מלגה למצטיינים.

 

 

מדריכי המועדון: מנהלת מקצועית מוניקה פורמן, דוברת מצטיינת בישראל לשנת 2015 מדריכה הדר גולדברג, בוגרת המועדון וחברת ליגת הדיבייט. מדריך אורח מאיר ירום, אלוף העולם לשנת 2011.

 

 

לסיכום: אם חירות הפרט והשוק החופשי יקרים לליבכם, אם אתם מרגישים שאתם רוצים להשתפר ביכולת שלכם להעביר הלאה את עמדתכם ולרכוש כלים רטוריים, אם חסרה לכם זירה להתדיינות אמיתית ועמוקה, ואם אתם מעוניינם לפגוש אנשים מרתקים לשוחח איתם  LDS הוא המקום בשבילכם!

 

 

 

 

 

 

bottom of page